Polub nas na Facebooku

Organizator:

Partnerzy:

DZIAŁAJ

BĄDŹ

AKTYWNY

FDA (amerykańska Agencja Żywności i Leków) zatwierdziła nowy lek do leczenia zaawansowanego raka jelita grubego

 

Według ostatniej informacji prasowej, FDA (amerykańska Agencja Żywności i Leków) zatwierdziło Lonsurf, pigułki przeznaczone do leczenia zaawansowanego raka jelita grubego u pacjentów, którzy nie reagują na inne zabiegi. Akceptacja została poprzedzona badaniami na grupie kontrolnej 800 pacjentów, które stwierdziły bezpieczeństwo i skuteczność leku Lonsurf. Badanie wykazało, że pacjenci biorący lek żyli średnio dwa miesiące dłużej, niż ci, którzy otrzymywali placebo.

 

"Ostatnia dekada przyniosła nowe zrozumienie dla raka jelita grubego, zarówno odnośnie wykrywania, jak i leczenia tej choroby." powiedział Richard Pazdur. Dr Pazdur jest dyrektorem Biura Leków Hematologicznych i Onkologicznych w Centrum FDA ds Badań i Oceny Leków. "Jest jednak wielu pacjentów, którzy nadal wymagają dodatkowych opcji, a dzisiejsze zatwierdzenie jest świadectwem zaangażowania FDA we współpracy z firmami w celu opracowania nowych leków w wielu obszarach leczenia."

 

Lonsurf jest zalecany u pacjentów w zaawansowanym stadium nowotworu (z przerzutami) jelita grubego, u których bezskuteczna okazała się chemioterapia i zabiegi biologiczne. Lek jest podawany doustnie. Producentem jest Taiho Onkologii Inc. z Princeton, New Jersey.

 

żródło: www.beseengetscreened.com

 

 

 

Są już z nami:

Patronat honorowy:

Partnerzy:

Wspierają nas:

Patroni medialni:

Kontakt:

ABK Grupa, tel.: +48 22 401 22 16, e-mail: kontakt@rakjelita.pl

„Rak Jelita Polska”, strona www oraz podmiot prowadzący program nie są odpowiedzialne za jakiekolwiek medyczne usługi, zabiegi, diagnozy lub leczenie.

To lekarz lub lekarze prowadzący pacjenta są wyłącznie odpowiedzialni za przeprowadzenie i stosowanie usług oraz zabiegów medycznych.

Wyłączną wolą lekarza lub pacjenta jest skorzystać lub nie z informacji oferowanych w ramach „Rak Jelita Polska”.

 

Informacje zawarte na stronie „Rak Jelita Polska” mają stanowić podstawę do budowania świadomości choroby. Wszystkie materiały są wyłącznie informacyjne

i nie mają intencji ani zamiaru zastępowania usług medycznych specjalistów oraz nie mogą być jako takie traktowane.

 

 

ABK Grupa 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.abkgrupa.pl