Polub nas na Facebooku

Organizator:

Partnerzy:

DZIAŁAJ

BĄDŹ

AKTYWNY

Zabezpieczenie pacjenta w broszurę edukacyjną poprawia jakość badań przesiewowych raka jelita grubego

 

Ostatnie badania opublikowane w amerykańskim „Journal of Clinical Gastroenterologii i Hepatologii” dowiodły, że jeżeli chodzi o badania przesiewowe w kierunku raka jelita grubego, edukacja pacjenta może być nawet ważniejsze niż lekarze myślą.

 

Niedostateczne przygotowanie jelita jest częstym problemem, jeśli chodzi o kolonoskopię. Brak dobrego przygotowania może prowadzić do trudności w toku postępowania i niedokładnych wyników, więc dobre przygotowanie jelita grubego jest niezbędne dla pomyślnych badań.

 

Ten problem stwarza potrzebę zwiększenia ogólnej jakości przygotowania jelita grubego u pacjentów, którzy decydują się poddać kolonoskopii. Wcześniejsze badania sugerowały, że dostępność broszury edukacyjnej wykazało poprawę jakości przygotowania, więc naukowcy w tym ostatnim badaniu starali się ustalić, jak skuteczna może być broszura.

 

W badaniu wzięło udział 85 pacjentów z trzeciorzędnych centrów opieki medycznej, u których zaplanowano na warunkach szpitalnych badania kolonoskopowe.

Pacjentów losowo przypisano do grup, którym były lub nie były dostarczone broszury, opisujące jak odpowiednio przygotować się do procedury. Wyniki pokazały, że 62% pacjentów, którzy otrzymali broszurę miało odpowiednio przygotowane jelito grube, w porównaniu z zaledwie 14%, którzy nie otrzymali broszury.

 

Był to bardzo ważny wniosek, gdyż wykazano skuteczność przekazu w celu poprawy obsługi pacjentów.

 

Badanie odzwierciedla nadrzędną potrzebę lepszej komunikacji i informacji pomiędzy lekarzami i pacjentami.

 

Edukacja pacjenta jest kluczowym celem w zachęceniu coraz większej ilości osób do badań kolonoskopowych.

 

źródło: www.beseengetscreened.com

 

 

Są już z nami:

Patronat honorowy:

Partnerzy:

Wspierają nas:

Patroni medialni:

Kontakt:

ABK Grupa, tel.: +48 22 401 22 16, e-mail: kontakt@rakjelita.pl

„Rak Jelita Polska”, strona www oraz podmiot prowadzący program nie są odpowiedzialne za jakiekolwiek medyczne usługi, zabiegi, diagnozy lub leczenie.

To lekarz lub lekarze prowadzący pacjenta są wyłącznie odpowiedzialni za przeprowadzenie i stosowanie usług oraz zabiegów medycznych.

Wyłączną wolą lekarza lub pacjenta jest skorzystać lub nie z informacji oferowanych w ramach „Rak Jelita Polska”.

 

Informacje zawarte na stronie „Rak Jelita Polska” mają stanowić podstawę do budowania świadomości choroby. Wszystkie materiały są wyłącznie informacyjne

i nie mają intencji ani zamiaru zastępowania usług medycznych specjalistów oraz nie mogą być jako takie traktowane.

 

 

ABK Grupa 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.abkgrupa.pl