Polub nas na Facebooku

Organizator:

Partnerzy:

DZIAŁAJ

BĄDŹ

AKTYWNY

Zachorowaniu na raka jelita grubego można całkowicie zapobiec

 

Jedną z najważniejszych rzeczy jakie nauka wie na temat raka jelita grubego jest to, że zachorowaniu na raka jelita grubego można całkowicie zapobiec.

 

Rak jelita grubego zaczyna się jako skupisko komórek wzdłuż okrężnicy jest to narośl w formie polipa. Na początku polipy są łagodne i nie mają zmian nowotworowych. Jednakże, jeżeli nie zostaną wykryte, polipy mogą stać się rakowe w miarę upływu czasu i często nie wykazują żadnych objawów w trakcie wzrostu.

 

Badania przesiewowe raka okrężnicy są przeznaczone do wykrywania polipów jelita grubego i raka we wczesnym stadium przed ich rozrostem, zanim staną się bardziej niebezpieczne. W skrócie, robiąc systematycznie badanie przesiewowe po 50 roku życia (wartość średnia, może być różna dla indywidualnych przypadków) można zatrzymać chorobę zanim zdąży się rozwinąć.

 

Zapytano trzech lekarzy specjalistów na temat znaczenia badań przesiewowych w kierunku zapobieżenia rakowi jelita grubego. Oto co mieli do powiedzenia.

 

Dr Anna Toker

"Rak jelita grubego jest drugą najczęstszą przyczyną zgonów, a pierwszą rzeczą, którą ludzie mogą zrobić, aby zapobiec zachorowaniu są badania kolonoskopii i usunięcie polipów przedrakowych w przypadku ich znalezienia."

 

Dr David Lotsoff

"Rak jelita grubego jest jednym z niewielu rodzajów raka, które można znaleźć, zanim jeszcze osiągnie etap nowotworowy. Pomyślcie o tym. Prawie wszystkie inne nowotwory są rozpatrywane, gdy one już są! Badania przesiewowe w kierunku raka jelita grubego mogą wykryć przednowotworowe zmiany chorobowe, tak aby można było sobie z nimi poradzić, zanim staną się niebezpieczne."

 

Dr Timothy Ritter

"W przypadku raka jelita grubego, usunięcie polipów w odpowiednim czasie może zapobiec rakowi nawet zanim rozpatrywane by było podjęcie decyzji dotyczących leczenia operacyjnego, radioterapii i chemioterapii".

 

źródło: www.beseengetscreened.com

 

 

Są już z nami:

Patronat honorowy:

Partnerzy:

Wspierają nas:

Patroni medialni:

Kontakt:

ABK Grupa, tel.: +48 22 401 22 16, e-mail: kontakt@rakjelita.pl

„Rak Jelita Polska”, strona www oraz podmiot prowadzący program nie są odpowiedzialne za jakiekolwiek medyczne usługi, zabiegi, diagnozy lub leczenie.

To lekarz lub lekarze prowadzący pacjenta są wyłącznie odpowiedzialni za przeprowadzenie i stosowanie usług oraz zabiegów medycznych.

Wyłączną wolą lekarza lub pacjenta jest skorzystać lub nie z informacji oferowanych w ramach „Rak Jelita Polska”.

 

Informacje zawarte na stronie „Rak Jelita Polska” mają stanowić podstawę do budowania świadomości choroby. Wszystkie materiały są wyłącznie informacyjne

i nie mają intencji ani zamiaru zastępowania usług medycznych specjalistów oraz nie mogą być jako takie traktowane.

 

 

ABK Grupa 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.abkgrupa.pl