Polub nas na Facebooku

Organizator:

Partnerzy:

DZIAŁAJ

BĄDŹ

AKTYWNY

Zabójca nowotworów skuteczny, lecz ukrywany, bo zbyt tani

 

Czy można ufać dobrym intencjom farmaceutów i medyków? Nie. Interesy koncernów są dla nich ważniejsze, stąd zatajanie wyników badań, naukowe oszustwa.

 

Brzmi paradoksalnie, ale jest prawdą. Dawno odkryty naturalny środek skutecznie zwalczający raka jest za tani, zbyt naturalny, nie daje się opatentować. Przez oficjalną medycynę nie jest uznawany, głównie przez to, że jego największą wadą jest niemożność generowania wielkich zysków. Tak wyrachowany i bezduszny stał się współczesny świat.

 

Naukowy autorytet, Amerykanin, dwukrotny laureat nagrody Nobla, Linus Carl Pauling (1901 1994) powiedział: ”Każdy powinien wiedzieć, że większość oficjalnych badań przeciw rakowi to wielkie oszustwa”.

 

Amigdalina niedostępna w aptekach, bo za tania?

 

Trudno więc się dziwić, że naturalna, łatwo dostępna i niedroga substancja nie może zostać przez farmaceutyczno-medycznych potentatów zaakceptowana, jeśli nie można na niej odpowiednio zarobić. Chodzi o zawartą w naturalnych produktach żywnościowych substancję zwaną amigdaliną, nazywaną też amygdalina, laetrile czy letril, albo witaminą B 17.

 

Badań i testów nad tą substancją przeprowadzono w różnych krajach, okresach i zespołach naprawdę bardzo wiele, ale ich wyniki nie są w stanie się przebić. Są marginalizowane, niedoceniane, niefinansowane, gubione. Zniknęły w otchłaniach naukowego niebytu, dotychczasowe wyniki utknęły na półkach, zamiast służyć ludziom. Biznesowe wyrachowanie medycznych korporacji okazało się decydujące, nieważny staje się tu kodeks etyki lekarskiej. Niewygodne, bo nieopłacalne odkrycia, osiągnięcia czy wyniki pozostają zatem w zapomnieniu.

 

Dzieje odkrycia

 

Już w 1830 roku niemiecki chemik Justus von Liebig (uznawany za ojca współczesnego rolnictwa) odkrył amigdalinę, stanowiącą ważny składnik roślin jadalnych. W 1834 roku zarejestrowano tę substancję w farmakopei uniwersyteckiej i poddawano systematycznym badaniom. W roku 1907 wpisano ją na prestiżową amerykańską listę środków farmakologicznych. W 1961 r. amigdalina trafiła do farmakologii roślin koreańskich i chińskich, gdzie opisano ją jako środek „rozpuszczający raka”.

 

Uwagę świata odnośnie niezwykłej kondycji zdrowotnej przykuły wówczas dwa niezależnie od siebie przykłady, tj. plemię Hunzów w północnym Pakistanie oraz plemię Indian w stanie Nowy Meksyk. Mieszkańcy tych regionów odznaczali się długowiecznością, do późnej starości zachowywali sprawność wszystkich zmysłów i organów oraz młodzieńczy wygląd. Nie znali raka, cukrzycy, chorób krążenia. Okazało się, że spożywają 100 do 200 razy więcej amigdaliny niż inni ludzie (w formie napojów z pestek moreli, brzoskwiń, wiśni, olejów). Populacje te przyczyniły się do rozsławienia spożywania amigdaliny w codziennej diecie.

 

Naturalne występowanie

 

Amigdalina wykryta została w gorzkich migdałach, stąd pochodzi jej nazwa. Zawarta jest również w takich produktach jak:

  • żółtka jaj,
  • drożdże piwne,
  • maniok, brązowy ryż, pełne ziarna zbóż,
  • orzechy, zwłaszcza nerkowca,
  • owoce jagodowe (czarne jagody, maliny, jeżyny, truskawki),
  • pestki większości owoców, poza cytrusowymi,
  • najwięcej: w nasionach owoców pestkowych tj moreli, brzoskwini, śliwek i wiśni.

 

W latach 50. naukowcy ojciec i syn Ernst T. Krebsowie nazwali ten związek pochodzenia organicznego witaminą B 17. Opublikowali szereg prac o wpływie letrilu (witaminy B 17) na komórki nowotworowe. Zawarty w nim cyjanek atakuje i zabija tylko komórki rakowe, nie niszczy komórek zdrowych. Działa też profilaktycznie, nie dopuszczając do tworzenia się komórek nowotworowych.

 

Wojna interesów

 

Publikacje panów Krebs wywołały falę zawistnej krytyki zagrożonych koncernów farmaceutycznych. Nie chciały one dopuścić do zatwierdzenia letrilu (witaminy B 17) przez FDA, Zaczęto rozpowszechniać tezę o toksyczności specyfiku.

 

Szczegóły nierównej walki naukowców z koncernami, liczne ciekawostki oraz praktyczne wskazówki dostępne są w książce E. Griffin'a „Świat bez raka. Opowieść o witaminie B 17”.

 

Warto wiedzieć, że wystarczy zjadać dziennie np. 6 nasion moreli, żeby dostarczyć 50 mg letrilu, który działa przeciwrakowo na zdrowego człowieka. Dla chorych dawki są większe, określane przez lekarzy.

 

źródło: pl.blastingnews.com/zdrowie/2015/09/zabojca-nowotworow-skuteczny-lecz-ukrywany-bo-zbyt-tani-00573211.html

źródło oryginalne: PLos ONE, E.Griffin, Świat bez raka

 

 

Są już z nami:

Patronat honorowy:

Partnerzy:

Wspierają nas:

Patroni medialni:

Kontakt:

ABK Grupa, tel.: +48 22 401 22 16, e-mail: kontakt@rakjelita.pl

„Rak Jelita Polska”, strona www oraz podmiot prowadzący program nie są odpowiedzialne za jakiekolwiek medyczne usługi, zabiegi, diagnozy lub leczenie.

To lekarz lub lekarze prowadzący pacjenta są wyłącznie odpowiedzialni za przeprowadzenie i stosowanie usług oraz zabiegów medycznych.

Wyłączną wolą lekarza lub pacjenta jest skorzystać lub nie z informacji oferowanych w ramach „Rak Jelita Polska”.

 

Informacje zawarte na stronie „Rak Jelita Polska” mają stanowić podstawę do budowania świadomości choroby. Wszystkie materiały są wyłącznie informacyjne

i nie mają intencji ani zamiaru zastępowania usług medycznych specjalistów oraz nie mogą być jako takie traktowane.

 

 

ABK Grupa 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.abkgrupa.pl